Technology
“Balık Cinayetinin Gizemi” diyor uzman, “ringa balığı döküldü.”

“Balık Cinayetinin Gizemi” diyor uzman, “ringa balığı döküldü.”

Ringa uzmanı David Ellis, araştırmacıların Vancouver Adası’ndaki Boozer yakınlarında deniz tabanına tamamen atılan ölü balıkların rekorunu kırmak için olaya bir “cinayet gizemi” gibi yaklaşmaları gerektiğini söylüyor.

“Bu, ringa balığı ölümünden bağımsız bir adli soruşturma olmalıdır.” Dedi. “Ne zaman ölmek gerektiğini bilmelisin – hepsi bu.”

Ellis, eski bir ticari balıkçı ve UBC Doğal Kaynak Yönetimi Programı’nda uzun süredir ringa balığı araştırmacısıdır.

19 Mart’ta Hornby Adası Muhafazakârları, Vancouver Adası’ndaki Deep Bay’de on binlerce ölü ringa balığının su altı videosunu çekti.

Grup, bir balıkçı teknesinin avı reddetmesinin ardından ağ balığı ringa balığı atan ticari bir balıkçı teknesi sırasında isimsiz bir ihbarla çalıştığını söyledi.

Ellis, bilim adamlarının balığı öldürebilirse – ki bunun çok kolay olduğunu iddia ediyor – balığı döndüren herkes için motivasyonu açıklamalarına yardımcı olabileceğini söyledi.

“Bunu bildiğimizde, bu balıkların balık olup olmadığını anlayabiliriz [herring fishery] “Açılıyorlar veya yasadışı balıkçılıktan gelmişler.”

Hornby Island Conservancy üyeleri, Bowser, BC yakınlarındaki Deep Bay’de yaklaşık 45.000 balığın bir balıkçı teknesi tarafından yakalandığını söylüyor. 3:26

Ringa Balıkçılığı 17 Mart’ta Georgia Boğazı’nda ticari ringa balığı yalnız kaldı.

Ellis, balıkçıların yalnızca “tahliye edilmemiş” ve hala yumurtası olan en değerli ringa balığını tutmaya karar verdikleri “yüksek derecelendirme” de dahil olmak üzere tahliye için başka olası açıklamalar da olduğunu söyledi.

“Kural, bindiğiniz her balığı satmanız gerektiğidir,” dedi.

“Hornby balığı – ve ben bunun üzerinde 39 yıldır çalışıyorum – çok fazla avlandım, bu yüzden eski madde gitti ve balıklar çok küçük. Bir kez balık yakalarsanız, balığın neredeyse yarısı gerçekten küçük ve satması zor. “

Ellis, balıkların uçakta çürümüş oldukları için yere düşme ihtimalinin daha düşük olduğunu söyledi.

Hornby Island Conservation’dan Grant Scott, atığın 45.000 ringa balığı veya dört ila beş ton içerdiğini tahmin ediyor.

“Balıkçılık endüstrisi için bile, balıkları ziyan etmeleri üzücü ve gelecekte endüstri için çok daha az balık olacak” dedi. “Bu hem çevre hem de balıkçılık cephesinde çılgınlık.”

Ellis ayrıca, normalde balıkçılığı kontrol eden monitörlerin COVID-19 nedeniyle çalışmamış olabileceğini de belirtti.

CBC, DFO’ya Georgia Boğazı ringa balığının açılışında kaç gözlemcinin bulunduğunu ancak henüz yanıt vermediğini sordu.

DFO Koruma ve Koruma Departmanı boşaltma olayını araştırıyor. Ticari balıkçıların balık tutması yasaktır.

Yumurtlamadan sonra ölen somon balığının aksine, yetişkin ringa balığı birkaç yıl üst üste her yıl yumurtlamaya dönebilir.

Çevreciler, DFO tahmininin Pasifik ringa balığı popülasyonunun 2016 ve 2020 arasında önceki seviyelerden% 60’a düştüğünü gösterdiğini söylüyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *