Technology
Depolama Savaşı: Eski cihazlarınız için yeni evler bulmak, topluluğun çöp sorununu nasıl çözebilir?

Depolama Savaşı: Eski cihazlarınız için yeni evler bulmak, topluluğun çöp sorununu nasıl çözebilir?

İlkbahar temizliğinize başlamaya hazırlanırken, bir iki yıldır dolabın asılı olduğu Bay Pantolon’u düşünün.

Bunu yaparken, eskiden mutfakta sıcak olan ancak dört omuz parçası satın alarak soğuyan Trixie Tost Makinesi’ne merhamet edin. Ve garajda eski bir oyuncak kutusunun içindeyken benlik saygısı krizi yaşayan Ayı Ralphie’yi de unutmayın.

Kullanılmayan cihazlara insani özellikler vermek, bir Alberta Üniversitesi araştırmacısı tarafından atığa benzersiz bir bakış açısıyla yaklaşmak için kullanılan bir stratejidir: insanların tamamen işlevsel cihazları depoya koyma arzusu.

Pazarlama alanında doktora öğrencisi olan Sawrab Ravel, CBC Radio’ya “Bir şeyler biriktirmek – bilirsiniz, yıllarca kullanmadan, bir israftır,” dedi. Edmonton AM Pazartesi gününde.

“Ve bunun nedeni, bireyler olarak, bir şeyleri çöpe atarak ve depolayarak daha az savurgan davrandığımızı düşünsek de, toplum olarak çok işe yaramaz hale geldik.”

Rawal, yeniden geliştirme çalışmalarının bir parçası olarak, ortalama bir Amerikan hanesinin yaklaşık 50 kullanılmamış ürün depoladığını, İngiltere’de ise tüketicilerin 770 milyon kilogramdan fazla giysi tükettiğini ve en az bir yıldır örtülmediğini öğrendi.

Amerika Birleşik Devletleri’nde başka bir araştırmaya atıfta bulunarak, “Ortalama olarak, bir hanede maksimum 300.000 ürün var” dedi. “Ve bunların çoğunu haftalık, aylık ve hatta yıllık olarak kullanmadığımızdan oldukça eminim.

“Muhtemelen mantıklı olduğu için saklıyoruz, ya da potansiyel olarak gelecekte bir şey kullanabiliriz. Ama bu asla olmuyor.”

Sonuç olarak, pazarın gereksiz kaynak kullanımını gerektiren yeni doldurulmuş tost makineleri veya pantolonlar veya oyuncaklar yaratmaya zorlandığını söyledi.

Hanehalklarının kullanılmayan mallarını, onları isteyen insanların ellerine teslim etmeleri için bir çözüm olduğunu söyledi – ve bu, insan nesnelerinin şekil alabileceği ve onlara insani özellikler verebileceği yerdir.

Surab Ravel, iki yaşındaki kızı daha büyük olan oyuncaklardan kurtulma stratejisinin bir parçası olarak The Story of Toys adlı animasyon filmini izlemeyi planlıyor. (Disney / Pixar))

“Kulağa saçma gelebilir, ancak aslında bunu birçok varlığımız için yapıyoruz” dedi. “Ürünlerimize akıllı, zeki diyoruz. Arabalarımıza isim veriyoruz, hatta cinsiyet zamirleri kullanıyoruz.”

Kullanılmayan nesnenize biraz insan eklemek, bazı insani özelliklerinizi yaratabilir.

“Durun ve bu varlıkların da kendi yolculuklarının olduğunu düşünün” dedi.

“Onları depolarınızda, garajlarınızda bıraktığınız için kendinizi kötü hissediyorsunuz, bu yüzden satarak, bağışlayarak veya paylaşarak, birisine verme olasılığınız daha yüksek.”

Goodwill ve Value Village gibi ajansların, pazarlama kampanyalarında kişiselleştirmeyi tasarruf etmek yerine insanları karıştırmak için kullanabileceğini düşünüyor.

Raval ayrıca pes etmenin kolay olmadığını da biliyor. Bu amaçla, bir yıllık bir kuralı tavsiye ediyor – yani, 12 ay içinde kullanmazsanız başka bir yuva bulacağı vaadiyle bir meta koyun.

Ravel, tamamen, iki yaşındaki kızının birlikte büyüdüğü oyuncaklar gibi kullanılmayan eşyaları tutmanın duygusal duygusuyla ilgili olabilir.

Bu duyguların üstesinden gelmek için Raval, tüm istenmeyen oyuncakları bir yığına koymayı ve ardından yaklaşık 15 dakikalık klasik oyuncak hikayesi animasyonunu izlemeyi planlıyor.

“Oyuncak hikayesini 15 dakika izledikten sonra, eminim ki … kırık fil biraz daha gerçekçi görünüyor, biraz daha ilgilenmek istediğim birine benziyor ve eve iyi dönmesini sağlamak.”

Edmonton AM6:25Birçok şey nasıl yönetilir

Bahar temizliği! Bir sonraki konuğumuzun dağınıklığınızı gidermenize yardımcı olabilecek bazı pazarlama teorileri var. 6:25

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *