Technology
Elektrik direğinin inanılmaz yolculuğu, Britanya Kolumbiyası’ndaki yıkıcı selleri andırıyor.

Elektrik direğinin inanılmaz yolculuğu, Britanya Kolumbiyası’ndaki yıkıcı selleri andırıyor.

Bir BC Hidro elektrik direği, eyaletin içinden yüzlerce kilometre uzakta, Tsawwassen sınır körfezinin kayalıklarına aktı ve iki ay önce British Columbia’nın bazı bölgelerini harap eden felaket selini anımsattı.

Direk, Noel günü bir BC Hydro çalışanı tarafından sahilde görüldü. Metal kimlik plakasını izleyen yetkililer, plakanın Merritt yakınlarındaki ilk Shackan Nation topluluğundan 14 ve 15 Kasım’daki sel ve sağanak yağışların ardından güney kıyısına doğru yüzdüğünü belirledi.

Hydro, “Paratonun Nicola Nehri’ne, Nicola’dan Thompson Nehri’ne, Spence Köprüsü’nden Fraser Nehri’nin dibine, Port Mann Köprüsü’nün altından ve Pasifik Okyanusu’na gittiğine inanıyoruz. Sonra geçti.” dedi. Point Roberts çevresindeki Tsawwassen gemi terminali, sınır körfezinde sona erdi.

Kasım kasırgasının şiddeti, M.Ö.’nin bazı bölgelerinde bir aydan fazla yağan ve arazi, yol ve mülkün geniş çapta tahribatına yol açan iklim değişikliğine bağlanıyor.

Kayıtlar, elektrik direğinin 2010 yılında Nikola Nehri kıyısına, Otoyol 8’e kurulduğunu gösteriyor. Shackan’ın ilk ulusunun arazisinin ve otoyolunun büyük bölümleri selde sular altında kaldı.

BC Hidro direği, Pasifik Okyanusu’na tükürmeden ve sınır körfezine giden yolunu bulmadan önce Thompson Nehri’nden aşağı Nicola Nehri’ne, Fraser Nehri’ne yönlendirildi. (CBC)

Arnold Lempereau, Shackan Indian Band Başkanı Yıkımı CBC’ye anlattı 25 Kasım’da.

Lampro, “Bir zamanlar işgal ettiğimiz topraklar Richmond’da bir yerlerde,” dedi. “Şu anda tüm insanlarımız için gerçekten zor.”

Karayolu 8’deki toplam MÖ 87 hidroelektrik direği ve 14 trafo sel nedeniyle tahrip oldu. Bu kutuplardan altmış tanesi hala bilinmiyor. Koridoru seyahat ve elektrik için yeniden inşa etmek, yaz boyunca ve sonrasında devam etmesi beklenen kapsamlı çalışmaları gerektiriyor.

Merritt’in batısındaki Otoyol 8 boyunca meydana gelen sel tahribatının bir kısmının havadan görünümü, M.Ö. Bir Kasım fırtınası, M.Ö. (Ulaştırma Bakanlığı M.Ö.)

Donaldson, “Bu, Tabiat Ana’nın gücünün gerçekten ürkütücü bir örneği ve eyaletteki diğer yargı bölgelerindeki ekiplerimizin ve diğer acil durum ekiplerinin devam eden bu iklim sistemlerinin bir sonucu olarak boğuştuğu türden bir yıkımdır.” Dedi.

BC Hydro’nun Salı günü BC’ye çarpacak atmosferik nehri izlediğini söyledi.

Yılın 365 günü gelen hava durumunu sürekli izleyen bir meteorolog ekibimiz var. Bu yüzden, beklediğimiz bu gelen hava sistemiyle ilgili herhangi bir sorun olursa, gitmemiz gereken yeniden yapılanma ekiplerimiz var. ”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *