Technology
En son aşırı soğuk uyarıları, iklim değişikliğinin etkileriyle karşı karşıya kalan British Columbia çiftçilerine bir başka darbe oldu.

En son aşırı soğuk uyarıları, iklim değişikliğinin etkileriyle karşı karşıya kalan British Columbia çiftçilerine bir başka darbe oldu.

Britanya Kolombiyası’ndaki çiftçiler, eyaletteki bir yıllık doğal afetlerin ardından soğuk ve rekor kıran kar yağışı geçim kaynaklarını etkilediği için baş etmek için ellerinden geleni yapıyorlar.

Kanada’nın çevresi güçlü hava uyarıları yayınladı Çoğu Britanya Kolumbiyası Salı günü, ilin tarihi soğukluğunun muhtemelen hafta sonuna kadar devam edeceğini söyledi:

Bu uyarılar, tanık olduğumuz il için inişli çıkışlı bir yılın sonunda. Ölümcül ısı dalgaları Ve En kötü orman yangınının üçüncü sezonu Son zamanlarda yaz aylarında kayıtlı, yıkıcı sel Altyapı ve tarım ürünlerinde yaygın hasara yol açtı.

Bir dizi hava felaketi, ilçe çiftlik üretimini sayısız şekilde etkiledi – sıcak dalgalar sırasında dallardaki meyve mahsullerini “pişirmekten” şarap çiftliklerini kirleten yangınlardan çıkan dumana kadar. British Columbia Tarım Konseyi başkanı Stan Wonder Wall’a göre, son soğuk algınlığı eyalet çiftçileri için daha fazla belirsizlik yaratıyor.

“Bugün biz çiftçilerin karşılaştığı günlük zorluklar bilinmeyenle uğraşıyor” dedi. “Bu vahim durumu nasıl telafi edeceksiniz?”

Wonder Wall, özellikle alçak alanlar olmak üzere, son zamanlarda sel görülen M.Ö. Suma Ovası Alanı Doğu Abbotsford, sel tarafından harap oldu.

Su altında durgun olan mahsuller, soğuk havanın nemli meyve ve bitkileri öldürdüğü “donma” riski altında olduğunu söyledi.

Abbotsford’daki Somas Ovası’nda sular altında kalan tarım arazisi. British Columbia Tarım Konseyi başkanı, bölgenin ekinlerini sular altında bırakan selden hemen sonra şiddetli soğuğun potansiyel felaket etkileri konusunda uyarıyor. (Maggie McPherson / CBC)

Wonder Wall, “Ne yazık ki, gerçek meyve verme zamanı gelen ilkbahara kadar görünmeyecek,” dedi.

Wonder Wall, donma risklerine ek olarak, tüketicilerin gıda ürünlerinde daha yüksek fiyatlar görebileceğini söyledi. Mevcut tedarik zinciri sorunları Sel nedeniyle şiddetlendi.

Ayrıca, benzeri görülmemiş sıcaklıkların sera kullananlar için “çok daha yüksek” gaz ve elektrik faturalarına yol açacağını düşündüğünü söyledi.

Wonder Wall, bunun çiçek ve diğer küçük bitkileri ekenleri etkilediğini ve bunun da tüketici için daha yüksek maliyetlere yol açtığını söyledi.

Kar, Wonder Wall County tarafından işletilen bir serayı kaplıyor. Soğuk mevsimde seraları ısıtmak için gereken yakıt miktarının sonunda çiçekler ve diğer küçük bitkiler için daha yüksek fiyatlara yol açacağını söylüyor. (Stan Vander Waal tarafından gönderildi)

Soğuk süt üretimini de etkiliyor

Abbotsford Mandıra Çiftçisi Dr Vaandrager, şiddetli soğuğun süt çiftçileri ve çiftlik sahipleri için de zorluklar oluşturduğunu söyledi.

Son sel özellikle eyaletteki çiftlik hayvanları üzerinde şiddetli olmuştur. Britanya Kolombiyası Tarım Bakanı Lana Papham’a göre, 628.000’den fazla tavuk, 420 süt ineği, 12.000 domuz ve 110 arı kovanı, yaygın sel hasarı nedeniyle kaybedildi.

Vandrager sel nedeniyle herhangi bir hayvan kaybetmedi, ancak sıcaktan dolayı bir inek kaybetti. 2021 yılının kendisine, ailesine ve ineklerine ağır bir zarar verdiğini söylüyor.

Dr. Wandrager, felaket yılının kendisi ve Abbotsford mandıra çiftliği üzerinde derin bir etkisi olduğunu söylüyor. “Bu yıl yapmaya çalıştığımız her şey havayla savaşmaktı” dedi. (Andrew Lee / CBC)

“Bu yıl yaptığımız tek şey havayla savaşmak oldu” dedi.

Vaandrager inekleri Ocak ve Şubat aylarında soğuk sıcaklıklara alışkınken, Aralık ayı sonlarında sezon dışı düşük sıcaklıklar endişe nedenidir.

“Bu odalarda [milking machines] “Onlar, her zaman bir ısıtıcımız var.” “Ama bu yıl birkaç ısıtıcıya ihtiyacımız var” dedi. “Ve o zaman bile, birkaç saatte bir her şey donuyor.”

Uzun süreli soğuk, Vaandrager’ı sıcaklık ve rüzgar soğuk olduğunda bile makineyi çalıştırmak için uyanık kalmaya zorladı, bu da -20 santigrat derece gibi hissettirdiği anlamına geliyor.

Vaandrager inekleri Ocak ve Şubat aylarında soğuk sıcaklıklara alışkınken, Aralık ayı sonlarında sezon dışı düşük sıcaklıklar endişe nedenidir. Deponun sağım makinelerinin olduğu alanlarda çeşitli ısıtıcılar kullanır. (Andrew Lee / CBC)

Vandrager, onu bilge tutan tek şeyin inancı olduğunu, yıllar boyunca karşılaştığı birçok zorluğa rağmen tüm ailesinin çiftliği yönetmesine yardım ettiğini söyledi.

“Covid ile son altı ayda veya 18 ayda küçüklüğünüzü fark etmediyseniz, gerçekten ne olacağını bilmiyorum.”

izle | Çiftçiler, yıkıcı sellerden sadece aylar sonra şiddetli soğukla ​​karşı karşıya:

Batı Kanada’daki çiftçiler şiddetli soğuk bir yıldan sonra yorgun

Batı Kanada’daki çiftçiler, yılın sürekli aşırı soğuğu, yangın ve sel gibi olumsuz hava koşullarını azalttığı için yıpranmış durumda. 2:01

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *