Technology
Eyalet aktörleri Kanadalı şirketlere ‘ciddi zarar’ diyor

Eyalet aktörleri Kanadalı şirketlere ‘ciddi zarar’ diyor

Kanada istihbarat teşkilatı başkanı bugün, Kanada şirketlerinin ekonominin hemen hemen her sektöründeki düşman yabancı aktörler tarafından hedef alındığını söyledi – Rusya ve Çin’i iki ana endişe kaynağı olarak göstererek.

Kanada istihbarat servisinin direktörü David Vigno, üç yıl sonra yaptığı ilk konuşmasında, “Hükümet aktörlerinin her türlü düşmanca faaliyetinin yarattığı tehdit, Kanada’nın refahı ve egemenliğine yönelik önemli bir tehdittir” dedi.

“Araştırmamız, bu tehdidin Kanada şirketlerine ne yazık ki ciddi zarar verdiğini gösteriyor.”

Vigneault, Kanada’nın ilaç, ilaç, sağlık hizmetleri, yapay zeka, kuantum hesaplama, okyanus teknolojisi ve havacılık sektörlerinin ciddi tehdit altında olduğunu, çünkü bunların çoğunlukla üniversitelerde ve küçük işletmelerde kurulduğunu söyledi.

Uluslararası Yönetişim İnovasyonu Merkezi’nde yaptığı sanal konuşmada, “Ele geçirildiler ve insan ve siber tehditlerden zarar gördüler,” dedi.

“CSIS, birkaç yıldır devam eden, devlet destekli tehdit faaliyetlerini izliyor ve bu tehdit faaliyetinin sıklığında ve karmaşıklığında bir artış görmeye devam ediyoruz.”

Vigneault’un konuşması, 2018’deki konuşmasını, tarihsel olarak şiddet içeren aşırılıkla mücadeleye odaklanmış olan istihbarat teşkilatı için artan bir endişe kaynağı olan ekonomik casusluk alarmına yükseltiyor.

İzle | Ulusal güvenliği tehdit eden yabancı ülkelerde CSIS Başkanı

Kanada Güvenlik İstihbarat Servisi (CSIS) direktörü David Vinho, Kanada’nın ulusal güvenliğine yönelik en büyük stratejik tehdidin yabancı hükümetlerin düşmanca faaliyetleri olduğunu söylüyor. 3:02

Vigno bugün, “Şiddet içeren aşırılık, güvenliğimiz için bir tehdit ve CSIS için önemli bir endişe olmaya devam ederken, Kanada’nın ulusal güvenliğe yönelik en büyük stratejik tehdidi, yabancı ülkelerin düşmanca eylemlerinden kaynaklanmaktadır” dedi.

“Tarihsel olarak, casuslar Kanada’nın siyasi, askeri ve diplomatik sırlarını elde etmeye çalıştılar. Bu sırlar hala ilgi çekici olsa da, bugün düşmanlarımız şirketin bilgisayar sistemleri üzerindeki fikri mülkiyet ve ileri araştırmalarla giderek daha fazla ilgileniyor.” Küçük başlangıçlar, kurumsal odalar ya da üniversiteler düzenleniyor. Ülke çapındaki laboratuvarlar ilgileniyor. “

Çalışan devlet aktörleri öğrencileri hedef alıyor

Yönetmen Rusya ve Çin’i kötü aktörler olarak seçti – son birkaç yıldır istihbarat topluluğu için bir başka değişiklik.

“Rusya ve Çin gibi hükümetlerin eylemlerinden en çok endişe duyduğumuz bir sır değil. Ancak aynı zamanda gelişen ve dünyanın herhangi bir yerinden gelebilecek tehdit edici faaliyetleri de küçümsememeliyiz” dedi.

Düşman aktörler, örgütün BT sistemlerine erişim sağlamak için çalışanları, çalışanları, mezunları, öğrencileri, profesörleri, yüklenicileri ve iş ortaklarını hedef aldığını söyledi.

“Bir aktörün emirlerine göre hareket eden içeriden biri bir sistemi tehdit edebilir ve ona zarar verebilir veya caddenin karşısına veya okyanusun karşısına erişmek için arka kapıyı açabilir. Bilgiye erişebilirler.” Tamamen çalın ve kapıyı parlatın, sürün, ” Vigneault dedi.

Vinho, parlamento komiteleri önünde Rusya ve Çin’in gizli eylemlerinden söz ederken, bugünkü sözler, iki ülkeyi bir konuşmasında ilk kez tanıtıyor.

İzle | CSIS başkanı, “En çok Rusya ve Çin’in eylemlerinden endişe duyuyor” dedi.

Kanada Güvenlik İstihbarat Servisi (CSIS) direktörü David Vinho, örgütün Çin ve Rusya hükümetlerinin eylemlerinden daha fazla endişe duyduğunu söylüyor. 2:16

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *