Technology
NASA’nın Perseverance gezgini, Vancouver Adası’nda yapılan bir parçayı kullanarak Mars’ı delmek için

NASA’nın Perseverance gezgini, Vancouver Adası’nda yapılan bir parçayı kullanarak Mars’ı delmek için

Perseverance gezgini geçen ay Mars’a başarılı bir şekilde indiğinde, BC yapımı bir aletle sanal alet kemerine girdi.

Altı tekerlekli, plütonyumla çalışan gezgin, 2031’de NASA’ya iade edilmek üzere mikro jeolojik örnekleri delme ve toplama emriyle 18 Şubat’ta Kızıl Gezegen’e indi. Bu delme, Langford, BC merkezli bir şirket tarafından tasarlanan ve üretilen bir matkap ucu kullanılarak yapılır.

Kennametal Inc.’in ticari müdürü Ron Siwrat, CBC’ye “Mükemmel aşınma ve kırılma direncine sahip, bu yüzden Marslı bir program için mükemmel,” dedi. Batının tüm kısımları.

Matkabın ucu K92 sınıfı tungsten karbür boşluklardan yapılmıştır ve Sivorat, bunun Mars için yeterince uygun olacağından emin olduğu için zeminde kazmak için kullanılan en zor kalitelerden biridir.

Video, Mission Control tarafından anlatılan iniş dizisinin önemli noktalarını gösterir. 2:45

Sivorat’a göre şirket, uzay ajansının Kennametal Inc. için matkap uçları sipariş etmeye ve test etmeye başladığı 2014 yılından beri NASA’nın Jet Tahrik Laboratuvarı ile temas halindedir. 2018’de şirket, NASA’nın Azim için biraz inşa etmek için onunla çalışmak istediğini öğrendi.

Siwrat, personelin tatbikatı NASA spesifikasyonlarına göre yaptığını ve ardından ajansa gönderdiğini ve bunun da Mars görevi için bir ölçüde tahmin ettiğini söyledi.

Perseverance güneşten dördüncü gezegene güvenli bir şekilde indiğinde bu, çoğu inişi çevrimiçi olarak izleyen ve Perservance ile ilgili günlük güncellemeleri gözden geçiren Kennametal Inc. çalışanları için heyecan verici bir andı.

Siwrat, “Öyle ya da böyle, yıllarca hatırlanacak tarihi bir olayın parçası olacağımızı biliyoruz.” Dedi.

Siwrat, önümüzdeki birkaç hafta içinde sondajın Mars yüzeyine girmeye başlamasını beklediğini söyledi.

Ve BC, sürdürülebilirlikle bağlantılı tek Kanada eyaleti değil.

Photonic Laboratories Canada, merkezi Minnedosa, Man. Gezginin inişinde kilit rol oynayan yüksek hızlı, son derece dayanıklı bir kamera üretti.

Manitoba’nın NASA ile ilişkisinin yaklaşık 15 yıl öncesine dayandığını söyledi – ancak o sırada olanların çoğu gizli tutuldu.

Batının tüm kısımları6:03Langford’dan Mars’a: Victoria, Kızıl Gezegen’den örnekler toplayan sondaj mekanizmasının ana alanını sağlıyor

Bir Langford şirketi, İsa’dan önce Mars’ta yaşamı asla keşfetmemenin anahtarı olabilecek şeyi sağladı. Kennametal’in ticari direktörü, orijinal örnekleri toplamak için Mars’ın yüzeyini delen matkap metalinin nasıl hazırlanacağından bahsediyor. 6:03

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *