Technology
Yaklaşan lansman: Shell, Scottford’daki faaliyetlerine bir robot ekibi ekliyor

Yaklaşan lansman: Shell, Scottford’daki faaliyetlerine bir robot ekibi ekliyor

Bir köpek eğitim akademisi, Scottford Shell Kompleksi’nde çok özel bir çift köpeğe ve onların insan meslektaşlarına yeni numaralar öğretiyor.

Ancak kapıları açma ve fotoğraf çekme yetenekleriyle, Bolt ve Gadget dört ayaklı robotlar, köpeğin vasat bir kesimidir.

Şirketin dış ilişkiler müdürü Conal MacMillan CBC Radio’ya “Amaç, bunları bazı temel bakım denetimlerinde kullanmaktır,” dedi. Edmonton AM Çarşamba

“Onları fabrika koşullarını test etmek, bazı güvenlik çalışmalarında bize yardımcı olmak ve gerekirse – umarız hayır – sitemizde bağımsız acil müdahale görevlerine sahip olmak için özel rotalarımızda planlayabiliriz. Hadi yapalım.”

Robotlar, 1992’de MIT’den ayrılan ve şimdi Hyundai’nin sahibi olan Boston Dynamics tarafından geliştirilen dört parçalı robotların parlak sarı çizgisinin bir parçası. Spot robotlar, Haziran ayında 74.500 dolara ticari olarak satışa sunuldu.

Boston Dynamics, daha yüksek mobilite ve beceriye sahip robotlar yaratmasıyla bilinir. Aralık ayında yayınlanan viral bir YouTube videosundaki spot hamleler, şirketin robotlarının korosunun The Contours’da başarılı bir şekilde dans ettiğini gösteriyor. beni seviyor musun.

Robotlar başsız olsa da, hareket etmeye başladıklarında daha belirgin hale gelen köpek benzeri özelliklere sahiptirler. McMillan, “Hareket etmeye başladığında, yüzde 100 köpeğe benzeyecek,” dedi.

MacMillan, “360 derece görebilen ve tarayabilen bir robot, kamera kafasının olduğu yerde,” dedi. İkinci durumda, ona öğeleri değiştirme ve görevleri gerçekleştirme yeteneği veren eklere sahiptir.

“Isıyı algılama yeteneğine sahipler ve bilgisayar yazılımı kullanılarak dijital olarak haritalanabilen ekipmanın 3D taramasını yapabilirler” dedi.

Yeni Shell Scotford Spot robotlarından ve kontrolörlerinden biri. (Conal MacMillan / Shell Scotford tarafından hazırlanmıştır)

“Şu anda yapabilecekleri açısından sonsuzdur” dedi. “Ancak kolu nasıl kullanacağımızı ve bu robotu nasıl daha etkili kullanacağımızı gerçekten bilmediğimiz sürece, başlangıç ​​için küçük ve aşamalı adımlar olacak. Ve biz ilerledikçe büyüyecek ve büyüyecek.”

“Şimdi, dediğim gibi, kapıyı açabilir, bir delik açabilir ve muhtemelen bir kemiği saklayabilir.”

Robotlar iki şekilde kullanılabilir. Bir uzaktan kumanda, yerleşik ekran haricinde benzer bir denetleyiciyle hareketlerinizi XBox oyun sistemi için kullandığınız şeye yönlendirebilir. “Bu robotlar ayrıca makine öğrenme yeteneklerine sahiptir, bu da bağımsız olarak çalışmak üzere eğitilebilecekleri anlamına gelir” dedi.

Personel güvenliği, hava denetimi için dronlar ve rafinerinin devasa tanklarının içini temizleyen robotlar içeren Shell Teknoloji Asistanlarına yer tabanlı robotların eklenmesinin ana nedenidir.

“Geçmişte, bir kişiyi iskele veya KKD veya çeşitli güvenlik bariyerleri katmanlarıyla tehlikeye atmamız gereken bir duruma sokmak zorunda kaldık” dedi.

“(Robotlarla), bunu yapmak zorunda kalmayacağız. O kişiyi bu duruma sokmak zorunda değiliz.”

Bolt ve Gadget, Scottford personelinin genç üyelerini ve Fort Saskatchewan, Schroeder Park ve Broadheim’dan öğrenci önerilerini içeren iki yarışma aracılığıyla seçildi.

“Bu teknoloji çok ilginç ve bu çocukların bazılarının gelecekteki kariyerleri hakkında farkındalık yaratmak istedik” dedi.

MacMillan, şirketin daha yenilikçi teknolojiyi çalışmalarına aktif olarak dahil ettiğini söyledi. Scottford, robotik köpeklere sahip iki Shell sitesinden biri – diğeri Rotterdam’daki Prince Rafinerisi.

MacMillan, yılın ilk çeyreğinde de devam etmesi beklenen eğitimin çoğunun, insan işçileri robotlarla tanıştırmayı amaçladığını söyledi. Plan, onları 2. çeyrekte yayınlamaktır.

Bu eğitim, Fort Saskatchewan’daki Scottford Rafinerisi, Yükseltmeleri ve Kimyasal Fabrikası’ndan uzakta gerçekleşiyor ve bu, işçilerle sınırlı bir pandemik önleme için gerekli.

Ancak çalışanlar arasında hala çok fazla merak var, dedi.

“Bu köpeklerin neler yapabildiğini ve yaptıklarında nasıl görüneceklerini görmek konusunda kesinlikle genel bir heyecan ve ilgi var.

İzleyin: 2020’nin sonunda bazı Boston Dynamics robotlarıyla bir dans partisi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *